30 stycznia 2018 18:33 | Aktualności

Historia jednego portretu...

"Mona Lisa"? Któż jej nie zna! Dziś, w ramach półkolonii zimowych, grupa dzieci wzięła udział w warsztatach plastycznych "Historia jednego portretu" prowadzonych przez panią Hanię W.

Uczniowie poznali tajemnicę niezwykłego uśmiechu Mona Lisy i dowiedzieli się, jak wielu artystów "zrecyklingowało" słynny obraz i przedstawiło go we własnym stylu (zaczął Marcel Duchamp później byli inni, np. Andy Warhol, Banksy). Tak jak uczestnicy warsztatów. Okazało się, że "Mona Lisa" może być zawodnikiem sumo (!), może grać na playstation (ciekawe w co?), zmieniać się w jednorożca czy nawet gitarę. Sami zobaczcie! :-)

Ferie - warsztaty plastyczne