07 września 2017 20:48 | Aktualności

Obchody 55-tej rocznicy nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte

Mija 55 lat od chwili, gdy nasza szkoła otrzymała imię Bohaterów Westerplatte. 7 września o godz. 11.00 społeczność szkolna stawiła się w miejscu, gdzie zaczęła się wojna, by oddać cześć Patronom. Zwiedziliśmy miejsca walk, wartownię i ruiny koszar. W deszczu i chłodzie dzielnie staliśmy na uroczystym apelu, podczas którego przemawiali zaproszeni goście, chór szkolny odśpiewał hymn szkoły, recytowane były wiersze i odśpiewana pieśń "Miejcie odwagę" do słów Adama Asnyka. Na zakończenie rozgrzała nas pyszna wojskowa grochówka.

Poniżej reportaż uroczystości ze strony www.gdańsk.pl