03 września 2017 20:27 | Aktualności

Obchody 55-tej rocznicy nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte

Rok 2017 jest szczególnym dla społeczności naszej szkoły. W marcu zorganizowana została uroczystość  jubileuszu 60-lecia połączona z Dniem Absolwenta. Tradycją naszej placówki są również obchody Dnia Patrona, które w tym roku są wyjątkowe - mija 55 lat, od kiedy nadano szkole imię Bohaterów Westerplatte.

07.09.2017 r. spotkamy się tam, gdzie nasz zbiorowy Patron walczył w obronie ojczyzny - na Westerplatte. Podczas spotkania odbędzie się uroczysty apel, uczniowie, nauczyciele, rodzice wędrować będą po terenie miejsca pamięci narodowej, złożą kwiaty, zapalą znicz pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża oddając hołd Bohaterom z Westerplatte.

Współpartnerem projektu jest Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje. W uroczystości wezmą też udział członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych FORT. Patronat medialny obejmie TVP 3 Gdańsk.