Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku

UWAGA KLASA DWUJĘZYCZNA::W sercu Wrzeszcza::Szkoła Podstawowa Nr 45 im. Bohaterów Westerplatte.

Aktualności

24 czerwca 2017 22:44 | Aktualności

Rowerowy Maj 2017

zdobyliśmy zaszczytne miejsce! Ponad 138 tys. dzieci oraz tysiąc pracowników szkół i przedszkoli wzięło udział w Rowerowym Maju, co daje ponad 2 mln aktywnych podróży. Czwarta edycja kampanii promującej komunikację rowerową odbyła się w 21 polskich miastach i gminach. Nawet opady śniegu nie powstrzymały uczniów i przedszkolaków przed jazdą na rowerach. Szkoły i przedszkola rywalizowały o nagrody pieniężne, do przeznaczenia na elementy wyposażenia placówek. W kategorii szkół dużych zwyciężyła SP 12 na Ujeścisku-Łostowicach, w kategorii szkół średnich SP 79 na Przymorzu. Najbardziej rowerową placówką w kategorii szkół małych jest SP 62 w dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie, a najbardziej rowerowym przedszkolem - placówka nr 39 w Oliwie. Nasza szkoła zdobyła zaszczytne II miejsce w kategorii szkół średnich pod względem wielkości. 
Oficjalne wyniki Rowerowego Maja 2017 ogłoszono podczas Gdańskiego Pikniku Rowerowego 10 czerwca w Parku im.R.Regana. Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz wręczył nagrody najbardziej rowerowym placówkom,klasom oraz zwycięzcom konkursu plastycznego i audiowizualnego. Jeszcze w czerwcu lub we wrześniu najbardziej rowerowe klasy także nasza "0"b wraz z Panią Ewą Woźną odbiorą swoją wygraną atrakcję.
W imieniu Organizatorów Kampanii, Dyrekcji Szkoły dziękuję wszystkim, w szczególności aktywnym uczniom i ich Rodzicom za wspólną zabawę. 
Do następnej kampanii!!!!
Koordynator kampanii Rowerowy Maj Katarzyna Husar

Przeczytano: 371 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Rowerowy maj 2017