22 czerwca 2017 15:11 | Aktualności

Podziel się pasją – spotkanie z podróżnikiem p. Dominikiem Włochem i młodym Malgaszem Erissio

Nasz niezwykły gość dzielił się swoimi wrażeniami po rocznej podróży na Madagaskar. Zaprezentował dzieciom w świetlicy swój film, który opowiadał o życiu mieszkańców  wyspy. Duża jego część poświęcona została dzieciom, ich funkcjonowaniu, nauce, zabawie w odmiennych dla nas warunkach geograficznych (pora deszczowa, pora sucha). Odpowiadał na dziesiątki pytań zadawanych przez dzieci, a dotyczących kultury, edukacji, przyrody i specyficznej diety (przysmakiem są wszelkie owady typu szarańcza). Uczniowie mieli możliwość przymierzenia ciekawych, egzotycznych, oryginalnych strojów przywiezionych z Madagaskaru. Największe zainteresowanie wzbudziła piłka zrobiona z kawałków, szmatek, folii owinięta sznurkiem. Można było poczuć aromat tej dalekiej wyspy smakując ziarna kawy, kakao, wanilii, cynamon.

Pan Dominik jest autorem wielu książek podróżniczych o krajach, do których docierał często pieszo - pielgrzymował do Jerozolimy, Santiago de Compostella, Rzymu…

Była to niezapomniana podróż również i dla nas. Pamiątką ze  spotkania są zdjęcia w towarzystwie naszych gości.

nauczycielki świetlicy