22 czerwca 2017 15:03 | Aktualności

Wycieczka do Kartuz Pomorską Koleją Metropolitalną

W poniedziałkowe przedpołudnie – 19.06.2017 r. grupa Małych Artystek ze świetlicy pojechała na wycieczkę PKM do pięknego miasteczka w samym sercu Kaszub – Kartuz. Już sama podróż kolejką wzbudziła wiele emocji, widoki za oknem wywoływały zachwyt dziewczynek – kwitnące pola i łąki.

Kartuzy szczycą się niezwykłym zabytkiem, który był celem naszej wyprawy. Kolegiata z XIV w., zabytkowy erem (miejsce pobytu  zakonnika) i refektarz to pozostałość średniowiecznego zespołu klasztornego Zakonu Kartuzów położonego urokliwie nad pięknym jeziorem Klasztornym Małym.

Dzień był wyjątkowo upalny – z przyjemnością odpoczywałyśmy w pięknym Parku Św. Brunona, który jest patronem miasta. Wiele cennych informacji uzyskałyśmy w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie dziewczynki zakupiły charakterystyczne dla regionu pamiątki.

Na kartuskim rynku (niedawno zmodernizowanym)  odpoczywałyśmy wśród pięknej roślinności, chłodu tryskających fontann zajadając wielosmakowe lody.

Podróż powrotna do Wrzeszcza upłynęła na czytaniu legend ze zbioru „Wędrówki po Polsce".

opiekunki SMA

nauczycielki świetlicy