Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku

UWAGA KLASA DWUJĘZYCZNA::W sercu Wrzeszcza::Szkoła Podstawowa Nr 45 im. Bohaterów Westerplatte.

Galeria

Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych 2015

Ilość zdjęć: 14

Uczniowie z kółka przyrodniczego wzięli udział w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych pt: „RE-BOMBKA”. Wykorzystując szyszki, kasztany, kawałki drewna, sznurka, drobne patyczki, skrawki filcu, kolorowe wstążki oraz własną wyobraźnię, dzieci stworzyły małe cudeńka na choinkę. Grupę gościły panie pracujące w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku – Oliwie. Za mile spędzony czas bardzo dziękujemy.

pokaż więcej »

W grudniu w 2a

Ilość zdjęć: 46

Mikołajki w klasie II a. Najpierw naszą klasę odwiedziły Pomocnice św. Mikołaja. Potem wspólnie z klasą II b oglądaliśmy film 'Przygody Koziołka Matołka," który również był prezentem od św. Mikołaja. W środę 9 grudnia klasa II a zaprosiła uczniów zerówki, by zaprezentować przedstawienie pt. Ucieczka smoków. Dzieci długo przygotowywały się do tego wydarzenia, stworzyły dekoracje oraz pozostałe niezbędne rekwizyty. Ich praca została doceniona i nagrodzona gromkimi brawami Zerówkowiczów. Klasa II a kolejny raz wybrała się do biblioteki w Manhattanie. Tym razem na Bajkowy Czwartek. Dzieci wysłuchały opowieści "Wyprawa ma biegun. O ekspedycji Amundsena." Również rozwiązały kilka ciekawych zadań związanych z biegunem południowym a na koniec wykonały sylwetkę pingwina.

pokaż więcej »

1a Mikołajkowo

Ilość zdjęć: 12

Mikołajki w klasie Ia były bardzo udane. Już na pierwszej lekcji Mikołajkowy Orszak wręczył wszystkim dzieciom prezenty, a w południe cała klasa pojechała do Gdańska, do Kościoła Św. Trójcy na happening muzyczno - edukacyjny „Popiszczmy Razem”. W kościele było kilkaset dzieci z gdańskich szkół i przedszkoli. Atmosfera była wspaniała. Wszyscy przy wejściu otrzymali lizaki – gwizdki na których, na umówiony sygnał gwizdali ile sił, wtórując rozbrzmiewającym organom. Na spotkanie przybył Św. Mikołaj, który nie szczędził dzieciom uścisków, no i prezentów!

pokaż więcej »

Mikołajki klasy starsze 2015

Ilość zdjęć: 25

Turniej Bowlingowy

pokaż więcej »

Święta tuż, tuż...2015

Ilość zdjęć: 57

Tradycyjnie, jak co roku szkoła wypiękniała, wystroiła się … i wszyscy zastygli w oczekiwaniu na … Świętego Mikołaja.

pokaż więcej »

Andrzejki w 2a

Ilość zdjęć: 40

pokaż więcej »

2 a w bibliotece na Manhattanie

Ilość zdjęć: 20

Klasa II a wybrała się do biblioteki w Manhattanie na lekcję edukacji czytelniczej. Dzieci poznały zasady działania biblioteki oraz jej zasoby. Krótka wycieczka między regałami zakończyła się wspólnym wykonaniem zakładki do książki.

pokaż więcej »