W sercu Wrzeszcza::Szkoła Podstawowa Nr 45 im. Bohaterów Westerplatte.:: UWAGA KLASA DWUJĘZYCZNA

Nasze osiągnięcia

Rok szkolny 2015/2016

  • Sara Jabłońska I miejsce - konkurs recytatorski "Matematyka to nie tylko liczby"
  •   Oskar Górski IVb= -I miejsce; wyróżnienia:  Paulina Podbielska VA, Małgorzata Husar IB w III Wojewódzkim Konkursie Informatyczno-Przyrodniczym „Mój zwierzak”
  •  Michał Szyfelbein VIa -II miejsce:w KONKURSIE HISTORYCZNO- PLASTYCZNO-KOMPUTEROWYM „JESTEM Z GDAŃSKA- SPACERUJĘ PO STARÓWCE” DLA UCZNIÓW GDAŃSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

    Aleksander Curyło Va wyróżnienie: w VII Ogólnopolskim konkursie na grafikę komputerową  „Wielkanocne jajko” w  SP nr 65  w Gdańsku

  •  Wiktor Pull IVA –II miejsce w  WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM  BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO „MODA NA KASK ROWEROWY” Organizatorzy: Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, ZKPiG nr 23 w Gdańsku, SP nr 7 w Gdańsku.

Rok szkolny 2014/2015

  • klasa Ic zdobyła wyróżnienie  w konkursie "Wszyscy jesteśmy mistrzowscy"; {foto31121}
  • Patrycja Zielińska (kl. 6a) zdobyła III niejsce w Wojewódzkim Konkursie "Chochlikowe psoty";
  • drużyna piłkarska zajęła III miejsce w Gdańsku w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku;
  • Aleksandra Gwiazda, paulina Piotrowska, Hanna Wrede (kl. 6a) - 3 miejsce w konkursie plastycznym "Gdańsk miastem przyjaznym niepełnosprawnym";
  • Amelia Zalewska (kl. 6a) 3 miejsce w konkursie literackim  "Gdańsk miastem przyjaznym niepełnosprawnym";
  • klasa 6b wygrała wycieczkę do Warszawy w konkursie - Życie młodych w czasie II wojny światowej;
  • klasa 1 b zajęła I miejsce w II Przeglądzie Jasełek i Spektakli Bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej Nr 52;
II miejsce dla Hani Żmudy Trzebiatowskiej (5c) w Międzyszkolnym Konkursie Informatyczno - Lingwistycznym "ANIMALS OF THE WORLD" 
  • Ula Nurzyńska (5b), Michał Szyfelbein, Łukasz Wilk (5a) 3 miejsce w etapie rejonowym w konkursie matematyka z przyrodą
  • Michał Szyfelbein (5a) finalista kuratoryjnego konkursu z matematyki
 
  • Sara Jabłońska (2 a) II miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Teatr Młodego Aktora – Teatr Moich Marzeń  
 
  • II miejsce-  Michał Brzeziński z kl. II b, III miejsce  - Zuzia Bagińska z kl. I a w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla świetlic – My znad Bałtyku
  • Roksana Szymaniuk (1a) - I miejsce, a Basia Kasprzak (3b) -II w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Logopedycznym "Od Jana do Juliana"
  • Tosia Kołodziejczyk (O a) I miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "WIELKANOCNE JAJO" 
  • Marek Suchwałko (3a) - wyróżnienie  w IX Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym
  • Łukasz Wilk 5a I miejsce, Michał Szyfelbein z 5a II miejsce w wojewódzkim konkursie "Mistrz Rachunków";
  • Maja Gomerska 2b - wyróżnienie - Kangur Maatematyczny, Żaczek;
  • Michał Szyfelbein 5a -bardzo dobry, Łukasz Wilk, Oliwier Zieliński 5a, Filip Redzimski 6b - wyróżnienie, Kangur Matematyczny, Benjamin
  •  Natan Socha 4b, Jakub Tubaja 4a - wyróżnienie, Kangur Matematyczny, Maluch
  • Aleksandra Gwiazda VIa - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Tajemnice  Bałtyku"  
  • III miejsce Paweł Ostrowski VIB - Wojewódzki Konkurs Informatyczno-Przyrodniczy "Dlaczego
    segregujemy śmieci"   

  • III miejsce Martyna Elas Vb, Dominika Miesikowska Vb - Międzyszkolny Konkurs Humanistyczno - Informacyjny Lalka Teatralna 





Rok szkolny 2013/2014


  • I miejsce     Jan Kowalina - klasa 6a,  II miejsce   Kacper Literski - klasa 6a, wyróżnienie  - Kacper Guzewicz klasa 6a (sekcja literacka), wyróżnienie Helena Wasilczuk  klasa 6a, (sekcja plastyczna): II Wojewódzki Konkurs Historyczny Gdańszczanie - Pomorzanie - Polacy -Lech Bądkowski - znany i nieznany;
  • I miejsce  Bartek Brzeziński  kl. 3 a -    Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów, 
  • I miejsce – Emil Haupa kl. VIa; III miejsce – Anastazja Aleksandrowicz kl.Vb Konkurs Wiedzy o Wrzeszczu

  • II miejsce – Julia Ostrowska  Va, wyróżnienie: Lena Lech, Dominika Miesikowska – IVb

    I Międzyszkolny Konkurs Informatyczno- Przyrodniczy Mój zwierzak

  • wyróżnienie: Hanna Wrede,  Wojewódzki Konkurs na multimedialne życzenia świąteczno-noworoczne

  • I miejsce – Krystyna Korcz  kl.VIa, III miejsce – Wiktoria Konowodów  kl.Va  -  Konkurs plastyczny Wrzeszczański collage z okazji 750 urodzin Wrzeszcza

  • II miejsce – Tomasz Liu  kl. O b -  Wojewódzki Konkurs Plastyczny  „Miś i jego przygody” 

  • I miejsce – Michał Brzeziński kl. I b; II miejsce – Roksana Timofiejew kl. I a  -  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny  „750 lat wrzeszczańskiej historii  Wrzeszcz przed wiekami, dziś i jutro” 

  • Laureat – Karol Hippner  kl. I b  -   Międzyszkolny Konkurs Plastyczny  „Czarowny czas Świąt Bożego Narodzenia – kartka świąteczna”

  • Wyróżnienie: Antoni Barański kl. O a  -  Międzyświetlicowy Konkurs Techniczny „Wazon”

  • I miejsce  Krystyna Korcz kl. 6 a - konkurs plastyczny "Kartka i życzenia świąteczne"

  • I i III  miejsce zajęła Załoga z SP 45   w II Ogólnopolskich Zawodach Smoczych Łodzi. 

  • Sara Jabłońska z klasy I a - laureatka  konkursu recytatorskiego "Gdzie jest Ciaptak?", która brawurowo zaprezentowała fragment utworu "Pchła Szachrajka" oraz wiersz "Ciaptak".

  • I miejsce w kategorii klas O – I Roksana Szymaniuk kl. Oa;   II miejsce w kategorii klas II – III Danuta Wilska kl. IIIa w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "My znad Bałtyku".

  • Barbara Kasprzak  (kl.II b) - II miejsce w części plastycznej IX Ogólnopolskiego Konkursu "Barwy morza"

  • Michał Tomaszewski (kl. IIIa) I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "Nasz Bałtyk"

  • I  miejsce w konkursie plastycznym  "Ocal Mikołajka":   Dominika Wilk kl. II b,  Dominika Mikuła kl. III a, Angelika Myszk kl. IIa,   wyróżnienie:  Norbert Szymaniuk kl. O a

     

  •  I miejsce w etapie gminnym i III miejsce w etapie powiatowym ( miejskim) Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej " Z podwórka na stadion" O Puchar Tymbarku - U 10
  •   II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrekrora SP 49 Gdańsk,      tytuł Najlepszy Zawodnik Turnieju - Witold Ruszkiewicz,      tytuł Najlepszy Bramkarz Turnieju - Michał Wirkus 
  • Wacław Ruszkiewicz, uczeń klasy VI a, został LAUREATEM piątej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego " Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" . Konkursu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.
    Julia Ostrowska, uczennica klasy Va i Paweł Ostrowski, uczeń klasy Vb uzyskali w tym konkursie tytuły FINALISTÓW
  • Emil Haupa, uczeń klasy VI A zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bohaterach Westerplatte pod Honorowym Patronatem Marszałka Senatu RP,
  •  KRYSTYNA KORCZ (klasa 6a),KACPER GUZEWICZ ( klasa 6a), PIOTR KOWALINA( 4a) i ALEKSANDRA GWIAZDA( 5a) zostali LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu" Najpiękniejsze zakątki nie tylko Wrzeszcza - ocalmy od zapomnienia" pod Honorowym Patronatem Wicewojewody Pomorskiego Pana Michała Owczarczaka
  •  Jan Kowalina  (VIa) – finalista  Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego 
  •  Igor Bogdański (2b), Igor Trajdos (3b), Rozalia Brzezińska (4a), Michał Szyfelbain (4a), Igor Wójcicki (5a), Filip Redzimski (5b), Sebastian Jonnson (6a), Kacper Guzewicz (6a), Jan Kowalina (6a) – wyróżnienie; Łukasz Wilk (4a) - wynik bardzo dobry - Miedzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
  •  Michał Szyfelbain (4a)- 2 miejsce, Filip Redzimski (5b) - 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Mistrz rachunków"
  • Sebastian Jonnson (6a(, Kacper Guzewicz (6a), Jan Kowalina (6a) - finaliści "Ligii Matematycznej"
  • Anastazja Aleksandrowicz (5b), Adam Pachur (5b), Filip Redzimski (5b) - finaiści Wojewódzkiego Konkursu "Matematyka i przyroda"
  • Rozalia Brzezińska (4a) - Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Mistrzowie rachunków"