Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku

UWAGA KLASA DWUJĘZYCZNA::W sercu Wrzeszcza::Szkoła Podstawowa Nr 45 im. Bohaterów Westerplatte.

Program "Mały mistrz"

Rok szkolny 2014/2015

  

W czwartek 18 XII 2014 r. odbyła się w Pucku uroczystość rozdania nagród w konkursie "Wszyscy jesteśmy mistrzowscy". W konkursie zostało wyróżnionych 41 klas ze szkół województwa pomorskiego. Z naszej szkoły została wyróżniona klasa I c pod opieką pań: Anny Liszewskiej i Haliny Nosek. Wszystkim niewtajemniczonym wyjaśniamy, że ideą programu jest czerpanie radości ze wspólnej zabawy i podnoszenie swoich sportowych umiejętności, dlatego nie przyznano miejsc, jedynie wyróżnienia. Nagrodą były koszulki dla wszystkich dzieci z logo Małego Mistrza. 

 

 

Klasy I w  programie "Mały Mistrz"

Klasa Ic: krótka relacja:  

W ramach programu Mały Mistrz dzieci z klas pierwszych pod okiem trenerów oswajają się z wodą i pilnie trenują pływanie. W ten sposób przygotowują się do zdobycia sprawności pływaka. 

W piątek 14 listopada Mali Mistrzowie z klasy I c w ramach zdobywania sprawności lekkoatlety zaliczali marszobieg na 600 m. Tym razem pani Halinka zabrała dzieci na stadion MOSiR-u w Gdańsku. Przygotowanie do biegu rozpoczęliśmy od rozgrzewki. Potem wszyscy razem cały dystans przeszliśmy pieszo. Następnie dzieci ustawione na stracie, na sygnał przystąpiły do biegu. W całej zabawie najważniejsze jest, aby każdy dotarł do mety. Oczywiście wszystkim się to udało. Kolejny taki sprawdzian będzie na wiosnę. 

 

Pogoda nam nie sprzyjała, dlatego w jedną stronę pojechaliśmy tramwajem, ale wróciliśmy pieszo. 3 km to spora odległość do przejścia dla niejednego pierwszoklasisty, a zwłaszcza po sporym wysiłku. 

 

10 października 2014 r. dzieci z klasy I c w ramach programu Mały Mistrz były na wycieczce na Kaszubach w okolicy Przodkowa. Celem wycieczki było poznanie Kaszub w okolicy Przodkowa, zdobycie sprawności turysty, a także przygotowanie do zdobycia sprawności lekkoatlety. 

 Dzieci dowiedziały się, jakimi narzędziami pracowało się w kuźni. Zobaczyły żarno i buty dla konia do chodzenia po grząskim terenie. Oglądnęły z bliska kierat i zegar słoneczny.

 Dzień był słoneczny mimo tego, że przywitał nas lekko deszczowy poranek. Z każdą godziną robiło się coraz cieplej. Około południa było gorąco, jak latem. Kamień pogodowy nam tego nie pokaże.

 Pukamy do kaszubskiej chaty i wchodzimy do środka.  W skansenie ciekawych rzeczy nie sposób było zliczyć. Teraz wsiadamy do wozu i jedziemy do lasu. Przyszedł czas, żeby się posilić.  W oczekiwaniu na jedzonko był czas na zabawy w lesie. Pani Halinka z panią Anią wyznaczając trasę biegu znalazły takieeeego grzyba. Ale było radości. 

 Przed biegiem pani Halinka rozpoczyna rozgrzewkę z "klamerkami szczęścia".

Dzieci zmierzają na start. Przed nimi ostatnie uwagi i instrukcje. Trasa biegu nie jest łatwa. Najpierw pod górę, dalej prosto, potem z górki. Po drodze cztery zakrety. Razem do pokonania ok 400 m. Każdy dobiegł do mety we własnym stylu.

 Zmęczeni, ale szczęśliwi wsiadamy do wozu i jedziemy dalej. To jeszcze nie koniec wrażeń. Podczas jazdy przez las pan Stach uczy nas kaszubskiego abecadła, śpiewa z nami piosenki i opowiada różne śmieszne historie. Opowiada nam o tym, jak dzieci pomagają w pracach na wsi.  

Dodatkową atrakcją dla małych mistrzów była przejażdżka na koniu.

  Dziękujemy za gościnne przyjęcie i odjeżdżamy.

W oczekiwaniu na autobus do Gdańska dzieci rozpiera jeszcze energia, więc korzystają z zabawy na placu zabaw i grają w piłkę.

Sprawność turysty zdobyta!

 

 
Program "Mały Mistrz"