Biblioteka dobre miejsce dla człowieka

Poniedziałek: 8.30  -  14.30

Wtorek: 9.30  - 15.30

Środa: nieczynna (praca wewnętrzna)

Czwartek: 8.30  -  14.30

Piątek: 8.30  -  14.30

We wtorki spotkania "Czytanki - rysowanki" zaczynają się już o 14.30.

Zapraszamy na cykl spotkań czytelniczych dla najmłodszych w naszej bibliotece "Dzień dobry, dzień zły, wolny dzień, pogodny dzień ..." w oparciu o książkę "Kicia Kocia mówi: <Dzień dobry!>" Anity Głowińskiej.

Rok szkolny 2015/2016

• Wzięliśmy udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej: Czytam Sobie w Bibliotece.
    Otrzymaliśmy pakiet edukacyjny obejmujący książki z serii Czytam Sobie z 3 poziomów oraz scenariusze zajęć a także gadżety typu zakładki, naklejki, kolorowanki itp.

Co ciekawe, udało się nam zakwalifikować do tego projektu jako nielicznej szkole z Trójmiasta, jak i z całej Polski.. Głównymi beneficjentami tego projektu były biblioteki publiczne, ośrodki kultury itd.

Kolejny rok propagujemy Akcję Czytam Sobie (pod patronatem Biblioteki Narodowej), która pomaga najmłodszym uczniom samodzielnie czytać.

Naszym zadaniem było przeprowadzenie zajęć tematycznie związanych z książkami z danych poziomów, napisanie krótkiego sprawozdania, wypełnienie ankiety i przesłanie wraz z udokumentowanymi zajęciami do 15 listopada do   organizatorów.  Na poziomie 3 (Połykam Strony) odbyła się "Noc z Wilkami" (3A) w oparciu o książkę "Szarka", na poziomie 2 (Składam Zdania) zajęcia z kl.2C z książką "Walizka pana Hanumana", a z kl.1B zajęcia na podstawie książki "Marta i Ufoludek" z poziomu 1 (Składam Słowa).

Co zyskaliśmy?

Dzieci wypożyczają książki z tej serii bardzo chętnie, są zadowolone, że udaje im się samemu książkę przeczytać, Tematyka też dostosowana jest do zainteresowań: o wyprawie na biegun, w kosmos, o Albercie Einsteinie, detektywie Tytusie, fantazji, kotku i wiele innych.

• Święto Pomidora

W październiku bawimy się pomidorowo .Zapraszamy do wspólnej zabawy klasy I-III!

• Biblioteki szkolne rządzą w październiku 2015:

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.   W tym roku oficjalne, międzynarodowe hasło święta to "School Library Rocks".

Regulamin wypożyczania bezpłatnych podręczników  patzr załącznik:  02_szkolny_regulamin_podrcznik1.doc

Nadanie Orderu Uśmiechu  A.Maleszce; patrz załącznik:  order_usmiechu.rtf

Wydanie kolekcjonerskie „Pippi Pończoszanka" ;  patzr załącznik:   pippi_pon.rtf

Rok szkolny 2014/2015:

Noc w bibliotece z klasą 3B

W naszej szkole taka noc odbyła się z 15 na 16 maja 2015r.

Bawiliśmy się, czytaliśmy i razem przeżywaliśmy przygody      Lassego i Mai („Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”) oraz chwile grozy w czasie słuchania opowiadań z książki „Opowiadania z dreszczykiem”.

Najwytrwalsi poszli spać, gdy świtało

Tydzień Czekolady

Dzieci poznawały historie związane z czekoladą, jej smak i zapach a także w jaki sposób może być wykorzystywana czekolada. Każde spotkanie kończyło się małą degustacją.

Zdarzyło się:

• Udział w konkursach plastycznych: ogólnopolskim „Barwy jesieni”, międzyszkolnym „Pod skrzydłami aniołów”.
  • Występ podczas XI Międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Gdańsk szumem morza opisany” i zdobycie 3 miejsca w kategorii klas 4-6 przez Oliwiera Zielińskiego z kl.5B za recytację wiersza Lecha Ciundziewickiego „Marzenia Neptuna” oraz wyróżnienia przez Ulę Nurzyńską z kl.5B za recytację wiersza Wandy Chotomskiej „Fontanna Neptuna”. Wyróżnienie otrzymała również Kinga Świder w kategorii klas 0-1 za piękną recytację wiersza „Morze” Danuty Wawiłow. Zdjęcia z gali konkursowej na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, http://www.pbw.gda.pl/konkurs-recytatorski
  • Uroczystość Pasowania na Czytelnika 5 listopada w Światowym Dniu Postaci z Bajek.
  • Galeria Postaci z Bajek – rysunki wykonane przez uczniów klas piątych naszej szkoły.
  • Spotkanie z Misiem w ramach Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) dla klas pierwszych i zerówki oraz Galeria Misiowa stworzona z prac wykonanych przez uczniów klas starszych.

Co już było:

• razem z Koziołkiem Matołkiem (czytania, oglądanie przygód Koziołka, zajęcia plastyczne)
  • przygotowanie do konkursów:

recytatorski "Gdańsk szumem morza opisany";

plastyczny "Jesienne duszki i leśne skrzaty"; "Barwy jesieni"

• spotkania z jabłuszkiem (wystawa, gazetka, flash mob, piosenki, wiersze)

Co się wydarzyło w bibliotece szkolnej w roku szkolnym 2013/2014:

• Dzień Pluszowego Misia  zjęcia dla przedszkolaków,zerówki i pierwszoklasistów połączone z wystawą prac "Portret mojego misia" oraz wystawą "Stacja Misiowo" (z oztatnich 70 lat; bajkowych, zabawkowych,praktycznych itp.)
  • Konkursy plastyczne; udział dzieci w ogólnopolskich konkursach plastycznych "Urodziny Bolka i Lolka", "Ulubiona postać z bajkowa"
  • Pasowanied na Czytelnika uczniów klas pierwszych
  • Konkursy czytelnicze z przeczytanych lektur; klasa 3 A ("Dzieci z Bulerbyn", "O psie, który jeździł koleją", "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", "Puc, Bursztyn i goście"
  • Pierwszy flash mob z Tuwimem: czytamy wiersze Tuwima